Алексей Кривцун

Обчисліть масу (г) нагрій карбонату, декагідрату, використаного для виготовлення цього розчину.

У водному розчині натрій карбонату кількість катіонів Натрію становить 1 моль. Обчисліть масу (г) нагрій карбонату, декагідрату, використаного для виготовлення цього розчину.

Ксения Гудова

Диссоциация карбоната натрия: Na2CO3 = 2Na(+) + CO3(2-)
Если в растворе 1 моль ионов натрия, значит, карбоната натрия - вдвое меньше, т. е. 0,5 моль.
Масса декагидрата карбоната натрия (Na2CO3*10H2O):
m= n*M = 0,5 моль*286 г/моль = 143 г
--------------------------
не уверен, правильно ли понял задание - хорошо, если бы писали по-русски!

El
Elya

m=(106+10*18)г\моль*0,5 моль

На
Настёна

Визначити масу оцтової кислоти що витратиться на повне розчинення натрій карбонату масою 5.3 грам