Алексей Сидоров

melodic death...вопрос избитый, что послушать? спасиб)

As i Lay Dying
August burns red
Бояны, да? (
немного )))

Иришка Татарникова

Amon Amarth - Deciever Of The Gods, Fate Of Norns, Surtur Rising, With Oden On Our Side, Twilight Of The Thunder God.
Children Of Bodom - Follow The Reaper, Hate Crew Deathroll, Are You Dead Yet? , Hatebreeder.
Dark Tranquillity - Damage Done, Fiction, The Gallery, Projector
In Flames - Colony, Whoracle, The Jester Race, Clayman
At The Gates - Slaughter OF The Soul
Hypocrisy - End Of Discosure, Virus, The Arrival, A Taste Of Extreme Divinity
Insomnium - One For Sorrow, Across The Dark
Be'lakor - "Of Breath And Bone"
Kalmah - They Will Return, The Black Waltz, Seventh Swamphony
Wintersun - "Wintersun"
Norther - N, Till Death Unites Us
In Vain - Enigma
Arch Enemy - Wages Of Sin, Doomsday MAchine, Khaos Legions, Burning Bridges.

Сергей Новиков

As i Lay Dying
August burns red
Бояны, да? (