Ан
Анна

помогите даписать стих. на севере диком стаит одиноко на голой вершине сосна

Сергей Сорокин

ВСЕ РИФМЫ К СЛОВУ "СОСНА" - весна опасна прекрасна заботливонежноясна согласна васна веснавесна ненапрасна сейчасна отдыхасна вкусна ясна придетвесна грусна прелесна чудесна интересна Десна чудосна сносна красна красавицаВесна девушкавесна природаВесна природеВесна Свободнапреданапрекрасна напрасна ужасна успокоитьВесна загадочнопрекрасна выжглиВесна снегвесна бестелесна блесна Зимавесна сноваВесна докрасна освобождаетсяВесна бескомпромисна небесна осна матьВесна Санявесна косна часна неопасна тесна снавесна неинтересна наоборотВесна Веснакрасна вусна есна nbspВесна дирижервесна Пустышкавесна безыскусна nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspВесна Огнеопасна искусна гнусна молниеносна пугающепрекрасна пасна дивовесна всенапрасна Онапрекрасна безынтересна Гусна безвкусна Надеждавесна итересна мясна нежишьнасна сердцаГласНа несносна рясна Живописна менявесна полусна судьбоносна днмвесна слововесна радасна легковесна МойРыцарьСна наслаждаясьсосна мантиякрасна пресна страсна Предсна осеньвесна сопсна ВИСНА безопасна неасна насна ЯПРЕКРАСНА Безгласна птицавесна неясна нопрасна Вдохвесна БелокаменнаКрасна покоясна смертоносна тобойвесна любимаясейчасна сладосна обоятельнапрекрасна нассна пошлвесна телесна подчркнутопрекрасна правдыпороюопасна девицавесна песна первомайвесна златоносна прерасна пройдтвесна стоитвесна невидимкавесна всна тывесна 1весна девочкавесна бескомпромиссна почесна распрекрасна атласна дрмасна любовьвесна подругавесна принесна этовесна тылуноликаяпрекрасна бегивзрывоопасна порогевесна травмоопасна божевесна садывесна отрешеннопрекрасна душевнапрекрасна 2весна дсна бессловесна рубахавесна отосна

Яна

Я в тех краях понял - око за око. Как ты, так и за тебя
или
И, будто в поклоне, свою перед богом склонила крону она

Intresni Niobicni

а кто ето написал? Скажите плз