Фанис Фехретдинов

Помогите написать мини-сочинение на английском!

Напишите, пожалуйста, сочинение на английском "как завести друзей? ", хотя бы предложений 5-10. Очень нужно! Опираясь на этот текст.

"пиратка" Тихонова

In order to have a friends, you have to be sociable. But, you need to choose a friends wisely. I think that find friends it's not hard, you can find him at school, at sports section and etc. To make friends successfully - You must have at least one common topic that You can discuss for days. And You will be interested and others will be interested.