Вадик Павленко

Помогите перевести на английский, пожалуйста

Здравствуй мой друг, хочу рассказать тебе всё, что со мной произошло за то время пока я тебе не писала. Идя Домой после школы я встретила маленького котёнка, я решила его забрать. Мы долго спорили с родителями, но всё же я их уговорила! Теперь он живёт с нами, его зовут " Няша", он такой милый и игривый! Ещё я побывала на фестивале рок музыки, это было замечательно! Я никогда не видела такое количество хороших групп! Это пока всё, жду твоего письма.

Евгений Антонов

Hello my friend, I'd like to tell you what happened to me while I wasn't in correspondence with you. When going home after school I saw a little kitten. I decided to take it home. The argument with my parents was a long one, but I carried my point and managed to pursuade my parents to let the kitten live with us. His name is Nyasha, he's so cute and playful! I also attended a rock festival, it was great! I had never seen so many good music bands! That's all for now. I'm looking forward to your reply.

Андрей

Hello my friend, I want to tell you what happened to me for a while until I'm not writing. Going home after school, I met a small kitten, I decided to pick it up. We had a long argument with my parents, but I still persuade them! Now he lives with us, his name is "nyasha," he's so cute and playful! I also attended a festival of rock music, it was wonderful! I've never seen so many good bands! It's still all waiting for your letter.