Светочка Лебедева

как будет на английском " по тебе и не скажешь, что ты новичок, ты скорее профессионал что касается мировых столиц

Оличка

You don't sound like a newbie, more like a professional especially when it comes to World capitals.

Наталья Саглаева

I wouldn't say looking at you (that) you're a newbie, you're rather a professional when talking about world capital cities.