Роман

Помогите с английским! Там задание!

Задание: Пол и его мама собираются в отпуск. Прочитайте список того, что Полу нужно сделать. )
Текст: Waner the plants,

pack the suitkase.

Tarn off the gas, water and

elektriciti.

close the winwos.

lock the door.

Вопрос: What mast Paul do first? Complete the sentences.

Вставьте слова: First he mast ___________________________, then the mast _____________________. After that he mast check where the passports are ___________________________________________. He mast not hurry! There is still an importantjob to do. He mast ____________________. He mast not forget to________________________. Finally he mast _________________.

Ка
Катюша

First he must pack the suitcase, then he must water the plants. After that he mst check where the passports are. He must not hurry! There is still an important job to do. He muist close the windows. He must not forget to turn off the gas, water and electricity. Finally he must lock the door.

Может быть такой вариант.