Дарья Лапшинова

помогите пожалуйста найти башкирскую песню с такими словами: туган якка язлар кайта вроде такие слова точно не знаю

Туган якка язлар кайта гурлявекляр шоулатып оккошлар кайтарлар микен синнэн сэлэмнэр алып сирень шэшкэлэрен узеп мин сине кутем иркем миннем согынып куткянымнэ жаным белясын микен знающий человек простите меня за орфографию

Светлана Sova Соловей

там еще кильманда абыр суюк шаровал летел на юг?