Евгения Карпеченко

складіть рівняння реакцій

(у молекулярній та йонно-молекулярній формах) водного розчину амоніаку а) з нітратною кислотою б) із хром (ІІІ) хлоридом в) з магнат (ІІ) сульфатом

Kurbon Otambekov

1) NH4OH + HNO3 = NH4NO3 + H2O

NH4(+) + OH(-) + H(+) + NO3(-) = NH4(+) + NO3(-) + H2O

OH(-) + H(+) = H2O краткое ионно-молекулярное уравнение

2) 3NH4OH + CrCl3 = 3NH4Cl + Cr(OH)3(осадок)

3NH4(+) + 3OH(-) + Cr(+3) + 3Cl(-) = 3NH4(+) + 3Cl(-) + Cr(OH)3

3OH(-) + Cr(+3) = Cr(OH)3

3) 2NH4OH + MgSO4 = (NH4)2SO4 + Mg(OH)2 (осадок)

2NH4(+) + 2OH(-) + Mg(+2) + SO4(-2) = 2NH4(+) + SO4(-2) + Mg(OH)2

2OH(-) + Mg(+2) = Mg(OH)2 - краткое ионно-молекулярное уравнение