Елена Евдокимова

мне срочно нужны слова песни because of you на английском языке русскими буквами

Ох
Охренеть

Гугл знает такую песню - из репертуара Kelly Clarkson

I will not make the same mistakes that you did Ай уИл нот мэйк Зе сэйм мистэйкз Зэт ю дид
I will not let myself cause my heart so much misery Ай уИл нот лет майсэлф коз май харт со мач мИзери
I will not break the way you did Ай уИл нот брэйк Зе уЭй ю дид
You fell so hard Ю фел со хард
I've learned the hard way, to never let it get that far Айв лёнд Зэ хард уЭй ту невер лет ит гед Зэт фар

Because of you БикОз ов ю
I'll never stray too far from the sidewalk Айл невер стрэй ту фар фром Зэ сайдвок
Because of you БикОз ов ю
I learned to play on the safe side Ай лёнд ту плэй он Зэ сэйф сайд
So I don't get hurt Со Ай донт гет хёт
Because of you Бикоз ов ю
I find it hard to trust Ай файнд ит хард ту траст
Not only me, but everyone around me Нот Онли ми буд ЭвриуАн эрАунд ми
Because of you Бикоз ов ю
I am afraid Ай эм эфрЭйд

I lose my way Ай луз май уЭй
And it's not too long before you point it out Энд итс нот ту лонг бифо ю пОинт ит Аут
I cannot cry Ай кЭннот край
Because I know that's weakness in your eyes Бикоз Ай нОу Зэтс уИкнес ит ёр Айз
I'm forced to fake, a smile, a laugh Айм форсд ту фэйк, э смайл, э лаф
Every day of my life Эври дэй ов май лайф
My heart can't possibly break Май харт кэнт пАссибли брэйк
When it wasn't even whole to start with уЭн ит уОзнт ивэн хул ту старт уИЗ

Повторение припева.
Because of you
I'll never stray too far from the sidewalk
Because of you
I learned to play on the safe side
So I don't get hurt
Because of you
I find it hard to trust
Not only me, but everyone around me
Because of you
I am afraid

I watched you die Ай уОтчд ю дай
I heard you cry Ай хёд ю край
Every night in your sleep Эври найт ин ё слип
I was so young Ай уОз со янг
You should have known better than to lean on me Ю шуд хэв нОун бЭттэ Зэн ту лин он ми
You never thought of anyone else Ю нЭвэ Фот ов эниуАн элс
You just saw your pain Ю джаст соу ё пЭйн
And now I cry Энд нАу ай край
In the middle of the night Ин Зэ мидл ов Зэ найт
For the same damn thing Фо Зэ сэйм дэм Финг

Повторение припева
Because of you
I'll never stray too far from the sidewalk
Because of you
I learned to play on the safe side
So I don't get hurt
Because of you
I tried my hardest just to forget everything
Because of you
I don't know how to let anyone else in
Because of you
I'm ashamed of my life because it's empty
Because of you
I am afraid

Because of you БикОз ов ю

Вы должны понять, что всё это очень приблизительно, в английском очень много звуков, котрым нет соответствия в русском. То, что обозначено буквой З - это вовсе не "з", послушайте здесь, нажмите там, где флажок и "громкоговоритель". Важно помнить: ни в коем случае не оглушать звонкие согласные в конце! Если написано "эфрЭйд", то там имеется ввиду именно Д в конце, которое не превращается в Т ни при каких обстоятельствах (то же касается и "дид", и "ов", и других подобных слов).