Arkaxa

помогите по англискому. составьте 5 предложений настоящего совершенного времени 5 предложений настоящего простого времени

Геннадий Ветров

1.I have read this book. 2.Have you ever been to England? 3. The train has just arrived. 4. I have never seen it. 4. I haven't seen him since November. 1. I live in Russia. 2.He is a good teacher. 3.They don't study English.4.She doesn't speak French. 5.Do you like coffee?