ОК
Олег Косулин

Что здесь нужно сделать? Переведите задание, пожалуйста.

You recently bought a dvd player online/ It's disc tray keeps getting stuck. Send an email to the company. In your email(120-150 words) you should:
state when you bought ше
explain what the problem is
ask for a replacement

Одинокий Волк

I am writing to complain about a DVD player I bought online from your company two weeks ago.

Unfortunately, a DVD player has not performed well, because its disc tray keeps getting stuck. I am disappointed, because my new disc is stuck in disc tray and I cannot get it out.

Furthermore, I was waiting for an order more than it should. On the website dates were established from two days to a week, but I waited for two weeks, despite my phone call to your company to say that it was needed last week. When the order came, I was billed the wrong amount.

I should be grateful if your company could send me replacement and money for the moral damage as soon as possible. I look forward that you will deal with this matter.

Ан
Анна

Вы недавно купили DVD плеер онлайн/диск продолжает заедать. Пошлите письмо компании. В Вашем письме (120-150 слов) Вам следует:
написать когда вы купили его
объяснить проблему
последнюю фразу не знаю

Унтан Султан

Вы недавно купили дивиди-плеер лоток для диска онлайн / Он держит застрять. Отправить письмо в компанию. В вашей электронной почты (120-150 слов) вам необходимо:
состояние, когда вы купили ше
объясните, в чем проблема
попросить замену

Наталья Лайцева

Вы недавно купили дисковод онлайн / Он застрял. Отправьте письмо в компанию. В вашем письме (120-150 слов) вам необходимо указать :
состояние, когда вы купили дисковод,
объяснить, в чем проблема,
попросить замену.