Ирина Дроздова

Складіть рівняння окисно-відновної реакції за наведеною схемою, використавши метод електронного балансу: H2S + HNO3 -

5)Складіть рівняння окисно-відновної реакції за наведеною схемою, використавши метод електронного балансу: H2S + HNO3 -> S + NO + H2O.

Александр Пуляев

3H2S + 2HNO3 = 3S + 2NO + 4H2O
электронный баланс:
S(-2) -2e = S(0)---------------x3 сера окисляется, H2S - восстановитель
N(+5) +3e = N(+2)------------x2 азот восстанавливается, HNO3 - окислитель