Олеся

поставить глаголы в правильное время глагола страдательного залога.

Four high school computer hackers 0) were arrested yesterday and face charges of theft and fraud. It 1)....(believe) the four boys, aged between 16 and 18,2)....(use) a complex Internet scheme to steal computer equipment. The boys,whose names 3)....(not/release) yet, 4)....(say) that they 5)....(break) into a local Internet server and 6)....(steal) credit card numbers, which they used to go on a giant online shopping trip. Altogether, they 7)....(order) $20000 worth of computer equipment before they 😎....(catch). The equipment 9)....(deliver) to vacant homes in the area, where it could 10)....(pick up) afier school. When the boys 11)....(ask) why they carried out such an elaborate scheme, they said they 12)....(surprise) at how easy it was.

Люся Олесик

1) is believed 2) used 3) are not released 4) say 5) broke 6)stole 7) ordered 😎 were caught
...а дальше мне лень, прости.

Александр

is believed
used
has not been released
said
had broken stolen
had ordered were caught
was delivered
be picked up
were asked
were surprised