ОК
Оксана Кучерова

На каком сайте можно найти стихи белорусского автора Сергея Законникова ?

Нужно найти стихотворение Сергея Законникова со строчками (Замешаны родныя гукі густа).

Адрюшка Rush

Замешаны родныя гукі густа,
Крыштальнай расою зіхцяць, звіняць.
Гудуць над Белай Руссю гуслі,
I песні-лебедзі ляцяць.. .
«Запражыце коніка мне найлепшага,
Запражыце мне сіўца-варанца.
Сяду я, паеду да свайго дварца.
Еду я лесам — лес мой не шуміць,
Еду я полем — поле не звініць,
Еду я мостам — мост мой не гручыць» .
Пакуль будуць гуслі звінець
На Нёмне сінім, на чыстай Дзвіне, —
Руні нашай вясной зелянець,
Дочкам нашым жаніхоў мець,
Хлебу духмянаму быць на стале,
Роднаму слову з намі сталець.

Jasur Umarov

[ссылка заблокирована по решению администрации проекта] замешаны родныя РіСѓРєС– густа сергея законникова&source=web&cd=1&ved=0CCAQFjAA&url=http://kamunikat.org/download.php?item=17369-1.pdf&pubref=17369&ei=NPCIUOrkMq3E4gSbmYGYBg&usg=AFQjCNFFitxtVmoOz7_3WjHSOx36PO98pg&cad=rjt