Валя Васильева

Частота коливань джерела хвилi э 0,2Гц а швидкiсть iх поширення 10м/с. Який перiод коливань i яка довжина хвилi

Який перiод коливань i яка довжина хвилi

Вадим Бартенев

это русскоязычный сайт

Анна Разорёнова

Перыяд ваганняў з'яўляецца зваротнай велічынёй ад частаты. Такім чынам, перыяд роўны 1 / 0,2 = 5 секунд.
Даўжыня хвалі вызначаецца як хуткасць, падзяленая на частату: 10 / 0,2 = 50 [(м / c) / (1 / с) ] = м.