Артем Артёмов

переведите на англ: я смогу прийти к тебе завтра; моя мама умеет разговаривать по французски; водитель сможет отвезти на

водитель сможет отвезти нас в аэропорт; сможешь ли ты позвонить?

Kapral Zadnica

1. My father can play the guitar
2. He could run 100 meters in 13 secs last year
3. I'll be able to visit you tomorrow
4. My mother can speak French
5. The driver will be able to drive us to the airport
6. Will you be able to call me?

Почему вы мне не доверяете? Потому что я чёрный?

Павел Пащенко

I can come to you tomorrow.
My mom knows how to talk in French.
The driver will be able to take on (вы не написали куда может отвезти водитель)

Влад

I can come to you tomorrow. My mother can speak French. А дальше допиши