Сергей Клишин

Savol:"qordan oq, tundan qora. 5harfdan iborat. M bilan boshlanadi. U Qur'onda bor. Yeyish harom, ichish halol. Erkak ki

Savol:"qordan oq, tundan qora. 5harfdan iborat. M bilan boshlanadi. U Qur'onda bor. Yeyish harom, ichish halol. Erkak kishi bir kunda 3marta, ayol kishi umrida bir marta foydalanadi..u nima?

Nurik Kurpekulov

Биз сизга биламиз эмас

Евгений Шепилев

. Qordan oppoq, tundan qora. Bu qabrdagi xolat. Ya'ni kishini dunyodagi qilgan yaxshi yo yomon amallari sababli bo'ladi bu. 2. Ayolkishi hayotida 1 marta foydalandi degani -ya'ni o'zi o'lganda kiradi mozorga. Ayol kishi mozorga kirib u yerni ziyorat qilishiniIslom dini taqiqlaydi! Bunga hadisdan dalillar bor. 3. Erkak kishi bir kunda 3 marta foydalanadi degani - mayitni 1kunda ko'miladigan 3 payt: bomdod bn peshinni orasi, peshin bilan asrni orasi, asr bn shomni orasi - shu 3 vaqt nazarda tutilgan. Ya'ni shu 3 ta vaqtdan biridan boshqaisda ko'mish yaxshimas. O'likni ayollarmas, erkaklar ko'madiku! 4. Yeyish harom, ichish halol. Ya'ni mozorda yeyish mumkinmas, ichishga esa ruxsat bor.
. 5. Bu haqda Quronda "maqobir" deb Takosur sura keladi. (alhakumut takasur)

Нина Котахова

Juda sovuq savol kafan, motam, janozo birnarsalar

Юрий Касмынин

Ответи: ТАЗИМ