Имран Кхан

Помогите по английскому исправить ошибки.

То есть подставить окончания. Поменять слова. Может быть еще что нибудь.
I wake up at 5 o'clock in the morning. Then I go to the shower, which would give himself up. Then I sit down to breakfast. At 6 am I go out and walk to the bus stop. At 8:00 am, I am already in Universtitet. After school, I go home and come in about 5 hours in the evening. At home, I sit down to dinner, and then rest for an hour. At seven o'clock in the evening I sit down to do homework. And at 12 at night I go to bed.

вот оригинал
Просыпаюсь я в 5 часов утра. Затем иду в душ, что бы привести себя в порядок. Далее я сажусь завтракать. В 6 утра я выхожу из дома и иду на автобусную остановку. В 8 часов утра я уже нахожусь в университете. После учебы, я еду домой и приезжаю примерно в часов 5 вечера. Дома я сажусь ужинать, и потом отдыхаю окало часа. В семь часов вечера я сажусь делать домашнее задание. И в 12 ночи я ложусь спать.

Лена Зеленина

I wake up at 5 o'clock in the morning. Then I go to the shower, which would give yourself up. Then I have a breakfast. At 6 o'clock I go outside and get to the bus stop. At 8 o'clock I already in the Universti. After study, I go home and come in about 5p.m. At home, I have a dinner, and then rest for an hour. At 7 p.m. I do homework. And at 12 p.m. I go to bed.

Не совсем правильно, но получше чем было))