Светлана Ермолаева

Тут есть кто понимает английский? Если да, помогите мне пожалуйста.

Помогите ответить на вопросы . Что б получился рассказ, или просто хотя бы ответить на вопросы. Очень нужно. Прошу, кто может и понимает английский помогите мне пожалуйста 😞 Ибо мне мне завтра конец.

Виталий Красилов

1 Young people sometimes can understand old people sometimes can't
2 Old people sometimes can understand young people sometimes can't
3 Ye childhood days are happiest because when are you little kid you free and carefree
4 I ponder it is different it is difficult for explain
5 Yes of course, when are you have fault you get a lot life experience
6 Yes it can, a lot causes i guess first it is volition
7 Yes i think about it
8 No I can't
9 I don't know
10 I haven't grandparents
11 No
12 My relationship good, but sometimes we have strange relationship
13 No I can't
14 No it is difficult for me sorry.
15 My childhood I think more modern and dissolute than grandparents childhood
16 Elderly people more well-mannered than we are but we more modern
17 Yes new life, new world, new era- like this