Кирилл Карпов

помогите пожалуйста написать предложение в вопросительной и отрицательной форме и переведите их на русский язык. 1) It h

.1) It has enormous implications for business as a whole. 2) Some time ago consumers had plenty of money to spend and firms expected high sales. 3) In the long run, people have less and less to spend. 4)No individual firm has the ability to control this aspect of its environment.

Лена Зеленина

допишите предложение на английском.. . тогда поможем;)