Ксения Зурина

помогите с пассивным залогом

составить предложения в пассивном залоге из этих предложений. .
1. the next day the travellers reached the town.
2. suddenly coke feels there is someone else in the room.
3. an employer has created a dangerous place of work by accident.
4. most road users recognise the necessity of all drivers traveling on the same side of the road.
5. Jane snow will also take part in the elections of the president next year.

Св
Светлана

The town was reached by the travellers

A dangerous place of work had been created by an emploayer

The necessity of alldrivers traveling on the same side of te road is recognised by most road users

Jana Snow will be represented inthe elections....