Бахадыр

. Раскройте скобки, употребляя глаголы в Present Continuous....

. Раскройте скобки, употребляя глаголы в Present Continuous, Present, Indefinite или Future Indefinite и переведите предложения. Поставьте 4 типа вопросительных предложений к 1, 4, 6, 10 предложениям.
1. He (to go) to the theatre tomorrow. 2. We (to go) to school in the morning. 3. Look! Kate (to go) to school. 4. You (to help) your mother tomorrow? 5. I (not to play) the guitar now. 6. My brother (to play) the guitar every evening. 7. The (not to take) care of the garden next summer. 8. You (to like) apples? 9. You (the eat sleep) apples tomorrow? 10. Nick (to read) many books

А(
Александр (())

слишком много