Андрей Смирноff

английский! какой ответ верный?

1)two thirds of OURS VISITORS / OUR VISITORS are repeat visitors.
2) you can take an audiotape tour through the romantic ruins for only DOLLARS / DOLLAR/
3)the three tunnels in the Eurotunnel system run for 38 KILOMETER / KILOMETERS under the channel and cost 10 billon POUNDS / POUND.
4)at least 25 PER SENT/ PER SENTS of British...

Алексей Коченов

1) two thirds of OUR VISITORS are repeat visitors.
2) you can take an audiotape tour through the romantic ruins for only a DOLLAR
3) the three tunnels in the Eurotunnel system run for 38 KILOMETERS under the channel and cost 10 billon POUNDS
4)at least 25 PER CENT of British...

Са
Саша

А на какой вопрос?

Твоя

OUR VISITORS
DOLLAR
KILOMETERS
POUNDS
PER SENT (только правильно писАть - PER CENT)