Наталья Деревягина

напишите произношение на русском плиииз)

When the servant returned after a short time, she was greatly surprised to see Newton with the egg in his hand watching the water boil. She looked for her watch, and saw that it was in the boiling water.

Ru
Ruslan

Мне еще нужно набрать десять баллов до возможности писать знаки транскрипции, поэтому вот вам русскими буквами:

Уэн зе сЭрвант ритЭнд афтэр э шоот тайм, ши уоз грЭйтли сэпрАЙзд ту си Нйутн уиз зи эг ин хиз хэнд уочинг зэ уОтэ бойл. Ши лукт фо хё уоч, энд соо зэт ит уоз ин зэ бойлинг уОтэ.

Extra Player

вэн зэ сёрвэнт ритёрнд эфта э щорт тайм, щи воз грэйтли сюпрайзд ту си ньютн вив зэ эг ин хиз хэнд вочин зэ ворра бойл. щи лукд фа хё вач энд соу дэт ит воз ин зэ бойлин ворра.

Анатолий Быков

Уэн зе сЭрвант ритЭнд афтэр э шоот тайм, ши уоз грЭйтли сэпрАЙзд ту си Нйутн уиз зи эг ин хиз хэнд уочинг зэ уОтэ бойл. Ши лукт фо хё уоч, энд соо зэт ит уоз ин зэ бойлинг уОтэ.