Екатерина К.

Помогите пожалуйста с English`ем!!!

16. Запиши вопросы.
1) Alex cleaned his room yesterday.
What did________________________________________________________________________?
2)Simon will water the flowers in the evening.
When will________________________________________________________________________?
3)Mag took photos ofher family last Sunday.
Did_____________________________________________________________________________?
4)Miss Chatter goes to the country to see her friends.
Why does_______________________________________________________________________?
5)Jim likes sweets and bananas/
Who____________________________________________________________________________?

Ек
Екатерина

What did clean Alex yesterday?
When will Simon water the flowers?
Did Mag take photos of her family last Sunday?________________
Why does Miss Chatter go to the country?
5)Who likes sweets and bananas/

Al
Aleksandr

правиль нина еремеева