Анна

Проверьте гед есть ошбки?

My Work Day
On weekdays, I usually get up about 7 o'clock. I do not like to get up early, but I have to, because I have a lot of work to do during the day. I make my bed, wash my face, put my clothes on and go to the kitchen to have breakfast. My mother usually prepares, breakfast for me, but sometimes I do it myself. Then I go to the bus stop. I'm learning in college . If takes me 30 minutes to get to the college. Have 4 lesson a day.After each lesson we have a 15-minute break. After the second we have a 30 minute break and I go to dinner. Go home at 15.30. I come home and rest from 17 to 18. When i have time i go for a walk,play computer games,watching TV. I do my homework at 22 o'clock. I go to bed at 12 at night.

кто знает англюяз переведите пожалуйста, а то гууг не так переводит

I G

Филипп, начнем с русского языка.
Слова "гед" нет, надо писать "где".
В слове "ошбки", Вы пропустили букву "и".
Слово "англюяз" следует писать "английский язык".
Слово "гууг" следует писать "гугл".
Предложение надо начинать с заглавной буквы.
В конце предложения ставится точка.
Потом, когда научитесь писать на русском, переходите к иностранным языкам.
Удачи в школе, особенно по русскому языку.

Ан
Аня

Мест. я пишется с большой буквы. Ещё кое-где запятые лишние. Ит тэйкс вместо иф тэйкс (Пишу русскими потому что англ. не берёт) И ещё - Ай хэв динэ вместо гоу ту динэ