Инна

помогите решить пожайлуста...

№ 1 Рецесивний ген гемофілії локалізується в Х - хромосомі, а гіпертрихоз є ознакою, що зчеплена з У - хромосомою. Жінка, батько якої хворів на гемофілію, вийшла заміж за чоловіка з гіпертрихозом. Яка вірогідність народження хворих дітей?

№2 Які групи крові можливі у дітей, якщо в їхньої матері - 2 група, а в батька - 1 група?

Кристина Берзина

№2
1 группа крови, или 0(ноль) , не содержит антигенов.
2 - содержит антиген А (белок такой)

если мать гетерозигота по этому признаку (АО) , то дети будут равновероятно иметь как 1(от отца 0 и от матери 0) так и 2 группу крови (от отца 0, от матери А) ;
если мать гомозигота АА, то она образует только один сорт гамет А, и от неё в любом случае достаётся детям 2 группа.