Fe
Fedya

Помогите ответить на вопросы по английскому языку в 8 классе пожалуйста !!!

1 What do you often receive as a birthday present?
2 What would ypu like to receive as a birthday gift?
3 What food is usually served in your family at birthday parties?
4 What do you usually wish a person on his her birthday?
5 When do you say happy birthday to a person?
6 What wish would you like to come true in five years?
Which room do you decorate on your birthday? How?

Я хотел что бы вы ответили на эти вопросы.

Al
Almanack

Вы хотите, чтобы мы ответили на вопросы о Вас. Откуда можно знать, что кушает Ваша семья по праздникам в честь дня рождения? Какие подарки Вы обычно получаете? Вы же нас не приглашали ))

Алексей Плитюхин

Ну если вы приглашаете, то может быть