Алексей Сошин

Подскажите, пожалуйста, каким символом обозначается на письме польский злотый? Кроме PLZ. обозначение кроме PLZ

Иван Машкин

До 1995 - польский злотый (PLZ)
После деноминации, с 1995 года - новый польский злотый (PLN)
10 000 PLZ = 1 PLN

PLN (od Polski Nowy) – obowiązujący od chwili denominacji (tj. 1 stycznia 1995) symbol walutowy złotego, zapisany w standardzie ISO 4217. Owo oznaczenie jest skrótem. Litera N pojawiła się właśnie podczas "przekreślania zer", kiedy to w 1995 roku dokonano denominacji ówczesnego polskiego złotego PLZ tak, że 10 000 PLZ = 1 PLN.Ссылка

PLZ и PLN - это код ISO злотого. Кроме этого, Złoty обозначают Zł.

Ка
Капитолина

Для чего это нужно?
Как правило в рознице в магазинах zł, там где дело касается курсов и обмена валюты бывает PLN.