Мария

как будет по английски фразы: "Возможно я ошибаюсь, но мне кажется, что я - разумный, готовый помочь человек".

и вот эта: "Я очень рада, что меня окружают надежные люди, а моих друзей отличает доброта".заранее спасибо))

Андрей Соколиков

У Дарьи Романовой какой-то бред. Правильно так будет:
I may be wrong but I think that I am a reasonable helpful person.

I'm happy that reliable people are around me and my friends are especially kind.

Н.
Наталья .

Maybe I'm wrong, but I think I am - a reasonable, helpful people
I am very glad that I am surrounded by strong people, and my friends distinguishes kindness