Ирина Бусова

Как написать по английски "Очень хотелось больше видеть вашего персонажа в сериале.. . "

Светлана Апешина

Id like to see your hero in the series more often

Два По

I'd really like to see more of the character you are playing in the series.
как безграмотно написано, так и переводят

Игорь Ковешников

i'd like to see much more of this character in the series

Тоня Казакова

I would like to see your character in the series more frequently

(тут самое подходящее написать видеть чаще)

it
itavarov

I'd like to see more your actor in the serial

Элеонора Габбасова

Ну я так понял тут речь о прошедшем, значит будет как то так: I really wanted to see more of your character in the tv-series.