Марина Кочеткова

нужно перевести на татарский язык.

Здравствуйте уважаемые гости, учителя, жюри. я хочу вам сегодня представить татарский народ. который славится своими обычаями и традициями. сегодня я вам покажу и расскажу где и как живут татары. также я покажу одну из традиций татарского народа.

Анна Матвеева

Исәнмесез, хөрмәтле кунаклар, укытучылар, жюри! Мин бүген сезгә татар халкын бәян итәргә телим. Татарларның гореф-гадәтләре, традицияләре, хәзерге вакытта аларның кайда һәм ничек яшәүләре хакында күрсәтергә һәм аңлатырга телим, шулай ук, татар халкының бер традициясе турында сөйләп һәм күрсәтеп үтәрмен.