Влдимир

Кто хорошо знает английский, помогите, пожалуйста:)

Надо поставить вопросы к подлежащему.
1 We hurried to the station. 2. I had two English classes a week. 3 He met me at the station. 4. They started for Minsk last night. 5. We attended the meeting. 6. The lecture took place some days ago. 7. She did her best to meet you at the station.

Ви
Виталя

Who hurried to the station? Who had 2 English classes a week? Who met me at the station? Who started...?Who attended the meeting? What took place some days ago? Who did her best to meet you at the station?