Виктория Ерохина

Помогите с английским! 6 класс

Mr.Green:Which is the best ...to visit Spain?
Travel Agent: It dependends: if you like ...weather, you can go there is summer, but if you prefer ...weather, I advise you to visit Spain in early spring or late autumn.
Mr Green: Isn't the weather ...in autumn? I hear that one day can be sunny and another day can be ...
Travel Agent: Not queite so. October is a very pleasant month in Spain with a ...temperature of about 18-20 t. Through it can be ...in the morning so you have to be careful if you are going to drive. I don't think there will be any rainstorms or ...
Mr Green: I hope not. So I won't need to take my ...and umbrella.
Travel Agent: Definitely not. I'm sure you'll have a ...time in Spain.

Дмитрий Славкин

а в чем проблема то?