Дмитрий Белоусов

Помогите составить диалог. Помогите составить диалог по английскому на тему мода 9-10 предложений

Илья Александров

- Which store I can go to to find a fashionable bag?
-712 5th ave at Henri Bendel (Это адрес реального магазина в Нью-Йорке 🙂 ).
- What kind of handbags they have?
- What kind you re looking for? Evening bag or casual one?
- I would like to find a gift for my mom, something like a travel bag and something stylish for my sister.
- Are you interested in certain designers?
- Not really, I just want to see a few new collections.
- At Henri Bendel they do trunk shows of a new upcoming designers, so you definitely can get something no one else has.
- Thank you very much. I`m heading there right now, can`t wait to see some new trends.