Ол
Ольга

Помогите написать текст русскими буквами.

My favourite book is "Robinson Crusoe" by Daniel Defoe.The novel "Robinson Crusoe" was written in 1719.Defoe shows the development of his hero.. At the beginning of the story we see an inexperienced youth, a rather frivolous boy, who then becomes a strong-willed man.Robinson Crusoe's most characteristic trait is his optimism.He had confidence in himself and in man.Crusoe was an enthusiastic worker and always hoped for the best.His novel "Robinson Crusoe" is not only a work of fiction, an account of adventures, a biography and an educational pamphlet.t is a study of man, a great work showing man in relation to nature and civilization as well as in relation to labour and private property.

Рома

А так Вам не подойдет?

http://translate.google.ru/#en/ru/My favourite book is "Robinson Crusoe" by Daniel Defoe. The novel "Robinson Crusoe" was written in 1719

Пройдите по этой ссылке. Когда откроется, нажмите значок микрофона в правом нижнем углу. Добавляйте по одному предложению (ли по кусочку предложения, если предложение длинное) . и нажимайте на значок.