Миша Шангин

Очень прошу помогите! нужно найти ответы на вопросы и написать соответствующую букву. (АНГЛИЙСКИЙ)

1. What colour is your table? 2.are the kittens on the table? 3.Is the doll in the box? 4.where is the poppy? 5.where are the chairs? 6.what is near the chair? 7.have you got a sister? 8.hes she got a grandmother? 9.can you swim well?

Ксения Житькова

А где искать ответы и какую-такую букву написать? Задание непонятно!