Ол
Ольга

О чем говорится в этом видео?))

помогите пожалуйста найти перевод текста в этом видео, пару цитат я разобрал, но очень уж хочется получить полный перевод. может на слух кто переведет) ) [ссылка заблокирована по решению администрации проекта](точка) com/video88066812_165502164

Сергей Максюта

там же есть список клипов, а текст сами сочинили
одно и то же трындят: рискуй

Алина Шлуинская

There is something inside of us. Blinded the forces that restrict our potential. It gives us the gift of unlimited ability. We use it to rise above ourselves. To reach the unreachable. But for most people it's unattainable. Bound by fear. Trapped inside the walls they build. Asleep but never dead. We fight to awaken it. We fight to live unbound. Unbound from our debility in falls - “I can't it's too risky, I'm afraid, that's impossible" If you think impossible exists remember that we the human race. We are impossibility in an impossible universe. We do have witnesses. Fears and bounds. But they are overpowered by psychological string. By the most powerful directing force of our future – our believe. Filled by this confidence we re-define our limitations.
We live on bound from the status quo from the guidelines that sophisticate our imagination. Instead we follow our intuition. Even one guides us off a real paid path into the unknown.
Despite its uncertainty we've learned to love this place. It gives us answers. It's where we belong.
Routed from a desire to feel alive
To experience, To escape. To discover what we truly capable of. We live unbound.
Несмотря на то что это самый простой ваиант инлиша - американский, пару предложений вызывают сомнения. Но в целом все пучком. Переводить не буду. Это уж совсем просто. Справишся.