Маргарита Молотковец

Помогите сделать транскрипцию данного текста

Right from the start You were a thief you stole my heart And I your willing victim I let you see the parts of me That weren't all that pretty

And with every touch you fixed them

Now you've been talking in your sleep, oh oh Things you never say to me, oh oh Tell me that you've had enough Of our love, our love

Just give me a reason, just a little bit's enough Just a second, we're not broken Just bent and we can learn to love again

It's in the stars, It's been written in the scars on our hearts We're not broken Just bent and we can learn to love again

I'm sorry I don't understand Where all of this is coming from I thought that we were fine (oh, we had everything) Your head is running wild again

My dear, we still have everythin' And it's all in your mind (yeah, but this is happenin')

You've been havin' real bad dreams, oh oh You used to lie so close to me, oh oh There's nothing more than empty sheets Between our love, our love Oh, our love, our love

Just give me a reason, just a little bit's enough Just a second, we're not broken Just bent and we can learn to love again

I never stopped, You're still written in the scars on my heart You're not broken Just bent and we can learn to love again

Oh, tear ducts and rust I'll fix it for us We're collecting dust But our love's enough You're holding it in You're pouring a drink No, nothing is as bad as it seems We'll come clean

[2x:] Just give me a reason, just a little bit's enough Just a second, we're not broken Just bent and we can learn to love again

It's in the stars, It's been written in the scars on our hearts That we're not broken Just bent and we can learn to love again

Oh, we can learn to love again Oh, we can learn to love again Oh, that we're not broken Just bent and we can learn to love again

Eлена Сорокина

Словарь тебе в руки. Там вся транскрипция и написана.

Koroleva Svitlana

райт фром ЗЗэ стат
ю уё:р э ССиф
ю стоул май хат
энд ай ё уилин виктим
ай лэт ю си ЗЗэ патс ов ми
ЗЗэт уёнт ол ЗЗэт прити
энд уиЗЗ эври тач ю фикст ЗЗэм

нау юв бин токин ин ё слип оу оу
ССинз ю нэвэ сэй ту ми оу оу
тэл ми ЗЗэт юв хэд инаф
ов ауэ лав ауэ лав

джяст гив ми э ризн
джяст э литл битс инаф
джяст э сэкэнд уиэ нат броукн джяст бэнт
энд уи кэн лён ту лав эген
итс ин ЗЗэ стаз
итс бин ритн ин ЗЗэ сказ он ауэ хатс
уиэ нат броукн джяст бэнт
энд уи кэн лён ту лав эген

айм сори ай доунт андэстэнд
уэар ол ов ЗЗис из камин фром
ай ССот ЗЗэт уи уё файн
оу уи хэд эвриССин
ё хэд из ранин уайлд эген
май диэ уи стил хэв эвриССин
энд итс ол ин ё майнд
е бат ЗЗис из хэпэнин

юв бин хэвин риэл бэд дримз оу оу
ю юст ту лай соу клоус ту ми оу оу
ЗЗэаз наССин мо ЗЗэн эмпти шитс
битуин ауэ лав ауэ лав
оу ауэ лав ауэ лав

джяст гив ми э ризн
джяст э литл битс инаф
джяст э сэкэнд уиэ нат броукн джяст бэнт
энд уи кэн лён ту лав эген
ай нэвэ стапт
ё стил ритн ин ЗЗэ сказ он май хат
ё нат броукн джяст бэнт
энд уи кэн лён ту лав эген

оу тиэ дактс энд раст
айл фикс ит фор ас
уиэ кэлэктин даст
бат ауэ лавз инаф
ё хоулдин ит ин
ё порин э дринк
ноу наССин из эз бэд эз ит симз
уил кам клин

джяст гив ми э ризн
джяст э литл битс инаф
джяст э сэкэнд уиэ нат броукн джяст бэнт
энд уи кэн лён ту лав эген
итс ин ЗЗэ стаз
итс бин ритн ин ЗЗэ сказ он ауэ хатс
ЗЗэт уиэ нат броукн джяст бэнт
энд уи кэн лён ту лав эген

джяст гив ми э ризн
джяст э литл битс инаф
джяст э сэкэнд уиэ нат броукн джяст бэнт
энд уи кэн лён ту лав эген
итс ин ЗЗэ стаз
итс бин ритн ин ЗЗэ сказ он ауэ хатс
ЗЗэт уиэ нат броукн джяст бэнт
энд уи кэн лён ту лав эген

оу уи кэн лён ту лав эген
оу оу ЗЗэт уиэ нат броукн джяст бэнт
энд уи кэн лён ту лав эген