Па
Павел

Не поможете с переводом с английского?...

Quinn turned back to them. “No, no one knows anything. I have my suspicions, but I don’t have any evidence to base it on. With the war going badly people are making a scapegoat of Baraccus. You know me, Magda, and you know that I believe that Baraccus was our greatest champion, but people are beginning to believe Prosecutor Lothain’s contention that Baraccus was responsible for conspiracies that have harmed our war effort. He thinks those conspiracies are the source of the murders at the Keep. Lothain has been asking a lot of questions about Baraccus, trying to find out if he was working with enemy agents.”

Заранее спасибо.
З. Ы. Для особых индивидумов - не переводите мне с переводчика. Я не колека, руки есть - и сам так могу.

Кирилл Меланич

А чем тебе переводчик не катит?