Людмила Кондрашова

Подставить окончание (ing):watch, dance, do, climb, sleep, clean, cat, wash, jog, sit, act, knit, help, correct, enjoy.

Екатерина Воронина

Watching; dancing; doing; climbing; sleeping; cleaning; cating; washing; jogging; siting; acting; knitting; helping; correcting; enjoying

Инна Соловьева

watching, dancing, doing, climbing, sleeping, cleaning, cat (существительное?) , washing, joging, sitting, acting, kniting, helping, correcting, enjoying