Олег Четвертной

не могу решить к/р по английскому языку помгите плиз

Написать другое предложение с тем же значением, используя пассивный залог.

1. Students use computers at their lessons.

2. The teacher explained the rules of the game to the students.

3. Ann cooks a spacial dinner on the 21st of may.

4. They arranged a nike picnic last month.

5. The little boy drew these funny pictures.

Геннадий Абрамов

ой пиздец.. . куда образование катится.. . не забудь ответ лучшим выбрать. .
1.Computers are using by students at the lessons.
2.The rules of the game were explained by the teacher to the students.
3.SpE*cial dinner is cooking by Ann on the 21st of May (Грамотей=))))
4.NiC*e picnic was arranged by them last month. (грамотей 2)
5. These funny pictures were drown by the little boy.