Олег Щелканов

Английский 10 класс (ответить на вопросы)

Помогите ответить на вопросы на английским:

Why Russians to build such huge things as the Cathedral of the Savior Jesus Christ, in the Kremlin Palace of Congresses on hotels in Moscow, Russia, in Mother Russia monument in Volgograd?

Why not Russian cut grass, shrubs or trees on the street, or even in the park? Everything just grows wild.

Why winter Sitting so popular with Russians?

Why do Russian people often gather around the samovar on holidays or when guests come to your place?

Why do Russian men wear hats and women Platki even in the summer?

Why Russians to remove their shoes and leave them at the door?

Что? Михаил! Ты понел что написал?!

Екатерина

6) Because they are in mess