Наталья Наталья

помогите проверить предложение на английском.

:1)I stopped skating cycling this autumn because on the street very could.
2) I nothing hate doing at home because this is boring.

3)I want start doing after New year a playing on gutiar beacsuse lasr year i inerrupted lessons on gutiar.

Александр Экгардт

Это не на английском.

Al"mira Sakieva

что это за ерунда предложение вообще не связано вот перевод

я остановился на коньках Велоспорт этой осенью, потому что на улице очень может.

Роман Сидоренко

Гульназ Дильмухаметова Ученик (80), Вопрос открыт 29 минут назад: 1)I stopped skating cycling this autumn because on the street very could. ---I have given up cycling this autumn because it's cool outside.
2) I nothing hate doing at home because this is boring. --I hate everyday chores,it's so boring!

3)I want start doing after New year a playing on gutiar beacsuse lasr year i inerrupted lessons on gutiar.---I will learn to play guitar next year.Last year I gave up learning it.