Сергей Блинов

помогите с англ. яз. В ЗАРАНЕЕ СПАСИБО!!!

переведите на англ. яз. не используя переводчик гугл 5 класс
-----------------------------------------------------------------------------------

В моей школе есть много кружков. Я не хожу не в один из них. Но мне нравятся футбольный клуб, компьютерный клуб и шахматный клуб. В футбольном клубе надо бегать, прыгать и побеждать. В компьютерном и шахматном клубе надо думать и улучшать знания. В заранее спасибо !!!

____Летом я была в городе. Я ездила в музей вместе с братом и родителями . Я была на речке, я купалась и загорала. Летом я играла в компьютерные игры. помогала маме и бабушке. _____

Станислав Егоров

There are many clubs in my school. I don't go to any of them. But I like the football, the computer and the chess clubs. In the football club you should run, jump and win. In the computer and chess clubs you should think and broaden your mind.

In the summer I was in the city. I went to the museum with my brother and parents. I was on the river, I bathed and sunbathed. In the summer I played computer games. I helped my mother and grandmother.

Дмитрий Гужва

There are many clubs in my school. I don't visit any, but I like clubs of football, chess and computers. At football club you have to run,to jump and to win. At computer and chess clubs you have to think and to improvo knowledge.

ОК
Оксана Кучерова

There'are many clubs in my school. I don't go to any of them. But I like the football, the computer and the chess clubs. In the football club you should run, jump and win. In the computer and chess clubs you should think and broaden your mind.