Мария Атанова

true information выбрать 3 правельных варианта ответа 1 the sun rises in the west 2 autumn comes in September 3 the f

1 the sun rises in the west 2 autumn comes in September 3 the first winter month is January 4 Edinburgh is the capital of England 5 edinburgh is a constitutional monarchy 6 the monument to Admiral Nelson is in Trafalgar Square

Виталий Широков

Даю 2 ПРАВЕЛЬНЫХ ВОРИАНТА: 2, 6. АСТАЛЬНЫИ НЕПРАВЕЛЬНЫ.