Игорь Гапоненко

хто знає відповіді на контрольну роботу з української літератури 9 класс

Варіант 1
Початковий рівень (3 б. )
Виберіть одну правильну відповідь:
1. Герой якого твору з лободи робив хліб, а з попелу сіль?
А Шершень (Г. Сковорода «Бджола і Шершень) ;
Б Нестор Літописець («Повість минулих літ») ;
В Мойсей (біблійна легенда про Мойсея) ;
Г Прохор чорноризець (оповідання про Прохора чорно­ризця) .
2. Укажіть, кого з нижчезазначених митців слова вважають мислителем, богословом, полемістом:
А Г. Сковороду;
Б І. Величковського;
В Ф. Прокоповича;
Г І. Вишенського.
3. Укажіть афоризм Г. Сковороди, який за своїм значенням не є спорідненим з іншими:
А краще голий та правдивий, ніж багатий та беззаконний;
Б визначай смак не по шкарлупі, а по ядру;
В чи не дивина, що один у багатстві бідний, а інший у бід­ності багатий.
Г коли є червінець, навіщо бажати, щоб і гаманець був золотий.
Середній рівень (3 б. )
Укажіть одну, дві і більше правильних відповідей.
4. Визначте, хто з нижчезазначених осіб здійснив переклад Біблії:
А Леся Українка;
Б П. Куліш;
В І. Хоменко;
Г І. Нечуй-Левицький;
Ґ І. Пулюй;
Д В. Винниченко.
5. Представниками українського поетичного бароко є
А Іван Величковський, Григорій Грабянка;
Б Іван Величковський, Григорій Сковорода, Іван Вишенський;
В Іван Величковський, Лазар Баранович, Григорій Сковорода;
Г Лазар Баранович, Григорій Сковорода.
6. Укажіть ознаки мораліте як західноєвропейської середньовіч­ної релігійної драми:
а) розповідь про «чуда» , здійснені Богородицею;
б) епізоди були пов'язані між собою лише сюжетно і довільно розміщувалися; в) пропагування ідеї християнської моралі;
г) співвіднесеність біблійної історії з мирськими справами;
д) крізь призму звичайних подій зображувалася вся історія людства;
є) перевага опосередкованого відображення.
Достатній рівень (3 б. )
Завдання на встановлення відповідності. До кожного рядка, позначеного цифрою, доберіть відповідник, позначений бук­вою.
7. Установіть послідовність уривків із вірша Г. Сковороди «Всякому місту – звичай і права»
А Панські Петро для чинів тре кутки,
Федір-купець обдурити прудкий
Б Знаю, що смерть, як коса замашна,
Навіть царя не обійде вона
В Той безперервно стягає поля,
Сей іноземних заводить телят
Г Ладить юриста на свій смак права,
З диспутів учню тріщить голова
8. Установіть відповідність між героєм твору і його характеристикою.
1)Молодший син («Притча про блудного сина») ;
2) Святополк (оповідання про Прохора чорниризця) ;
3)Сірко («Літопис С. Величка») ;
4)І. Мазепа («Історія русів») ;
А «...Був для шведів єдиним поводирем, зробивши їм одну лише цю послугу між силою-силенною бід, що від прожек­тору його на шведів звалилися»
Б «Він ховав і втаював ті привілеї без жодної козакам і на­родові малоросійському користі»
В «Поміркував так і подався в рідні краї. Звідти він як вітер мчав — на коні!
А назад ледве повз... »
Г «Багато наруги чинив людям.. . без вини викорінив дощенту багатьох знатних людей і маєтки у них одняв»
Ґ «Намагався помститися за минулорічне своє й низового війська турбування, зневагу та шкоди, коли хан з турець­кими яничарами хотів зруйнувати Запорозьку Січ і ви­губити та забрати в полон усе низове військо, що в ній було»
9. Установіть відповідність між літературними творами та їх­німи героями:
А «De libertate» Г. Сковороди;
Б оповідання про Прохора чорноризця;
В літопис С. Величка;
Г «Владимир» Ф. Прокоповича.
Ґ І. Сірко;
Д Федько;
Е Ігумен Іоанн;
Є Б. Хмельницький;
Ж Ярополк.
Високий рівень (3 б. )
10. Напишіть міні-твір на одну із запропонованих тем:
А «Хвилини» І. Величковського — людський світ у всій його багатоманітності, складності, тлінності й неповторності».
Б «Люби Господа Бога твого всім серцем твоїм... »
В «Літописці — справжні патріоти рідного краю» .
Г «Вірний приятель — то найбільший скарб» (за байкою Г. Сковороди «Собака і Вовк») .

Лв
Лвыриапылор

1г. 2г. 3б. 4б, г, в, д. 5а, б, д, е. 6 б, г. 7 1д 2г 3в 4б. 8 4а 1в 2г 3д. 9 1г 2в 3а 4д

Константин

Денис, кажется на счет 4 ті ошибся, там только (б, г, д)