Baba.nina Pixto

Пожалуйста помогите зарание спасибо.!!! (английский язык)

Составте и напишите 6 предложений с was/were, wasn't/weren't, was/there wasn't, there were/there weren't. пожалуйста помогитееее!!! !

Евгений

I was drinking coffee at 6 o'clock yesterday.They were not reading book at 4 o'clock two dats ago. Was she going for a walk at that moment yesterday. вот все что смогла)) )