Юля Веденина

Поставьте следующие предложения в вопросительную и отрицательную формы.

1. Не translates very many letters into English. 2. The teacher gives us a lot of homework. 3. Your friends read. a lot. 4. She gets a lot of telegrams every day. 5. They work too much

Оксана Цуркан

Не DOES NOT translate many letters in English. DOES he translate many letters in English?
The teacher DOES NOT give us a lot of homework. DOES The teacher give a lot of homework? далее аналогично